Uniwersalny prezent na dzień ojca

Dzień ojca coraz bliżej. Wielu z nas zastanawia się, jaki upominek wręczyć naszemu rodzicielowi, aby ten był z niego zadowolony. Co mu sprawi radość oraz zachęci do rozwoju umiejętności? Przy wyborze warto kierować się przede wszystkim intuicją. To właśnie dzięki niej dużo łatwiej wybierzemy prezenty na dzień ojca. Jednym z uniwersalnych podarunków jest na pewno książka. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaką literaturę nasz tata lubi najbardziej, lepiej postawić na historię wielogatunkową i trzymającą w napięciu. Jednym z takich tekstów jest Projekt Hail Mary autorstwa Andy’ego Weira. Do kogo trafi ta książka?

Nowe światy

Projekt Hail Mary to powieść wpisująca się w gatunek science fiction. Nie oznacza to jednak, że historia spodoba się wyłącznie tym czytelnikom, którzy gustują w fantastyce. Wręcz przeciwnie. Książka Weira (amerykańskiego pisarza odpowiedzialnego między innymi za napisanie Marsjanina) to niezwykle przystępna opowieść o ludzkości i naszej potrzebie bliskości. Andy Weir po raz kolejny skupia swoją fabułę wokół jednego człowieka, który natrafia na tajemniczą anomalię. Mężczyzna wyrusza w podróż kosmiczną, aby uratować Ziemię przed zagładą, jednak szybko okaże się, że we Wszechświecie istnieją też inni, którzy tej pomocy potrzebują. Projekt Hail Mary opisuje ciekawe teorie z naukowego świata i robi to w sposób czarujący. Nawet osoby niezaznajomione z nomenklaturą teorii fizycznych, zrozumieją, o co w danych założeniach chodzi. A to wszystko zasługa autora. 

Międzygalaktyczna przyjaźń

Książkę Weira opisać można jako całkiem szaloną, pełną przygód podróż po Wszechświecie. Zadziwiające jest to, jak autorowi udaje się utrzymać naszą uwagę, wykorzystując przez długi czas zaledwie jednego bohatera. To świetna opowieść, która skruszy serca nawet najbardziej twardych czytelników. Doskonale sprawdzi się jako upominek dla bliskiej nam osoby, gdyż pozostawi po sobie fenomenalnie rozpisaną historię.